Pogórze Przemyskie

Pogórze Przemyskie pokrótce

Brama Karpat, z najstarszym i według wielu, najpiękniejszym miastem regionu, Przemyślem. Kraina odludna i zapomniana, o ogromnej, często tragicznej historii, jest barwną mozaiką kultur rożnych narodów, jakie przez wieki zamieszkiwały te tereny. Tragizm pogranicza zachował na ziemi przemyskiej wiele cennych pamiątek.

Stare drewniane cerkwie, liczne cmentarze wojenne, pozostałości fortów ogromnej Twierdzy Przemyśl, rezerwaty przyrody, puste, niezamieszkałe od przeszło pół wieku doliny starych rusińskich wsi, zamki, kapliczki, krzyże i kościoły.

Pogórze Przemyskie dla ludzi z pasją

Tereny Pogórza Przemyskiego zachwycą każdego, kto szuka ciszy, spokoju i obcowania z dziką przyrodą. Miłośnikom historii, kultury i etnografii miejsce to dostarczy ogromną dawkę emocji, gdyż ślady z przeszłości bardzo mocno przemawiają tu do poszukiwaczy „skarbów”. Liczne szlaki turystyczne – piesze i rowerowe wciąż są rozbudowywane.

Przemyśl – stolica Pogórza Przemyskiego

Jest jednym z najstarszych miast Polski. Posiada ogromny potencjał turystyczny, zarówno dzięki swej historii, wielokulturowości jak i licznym zabytkom. Miasto przyciąga wciąż coraz to nowe rzesze turystów, na których czeka dobrze rozwinięta sieć hotelowa. Panoramy ze wzgórz na których rozsiadł się ten stary gród, są bardzo widokowe. Uważa się że jest najpiękniej położonym miastem w Polsce. Przemyśl jest wspaniałą bazą wypadową w Bieszczady, na Słowację oraz Ukrainę traktowaną często przez Polaków jako miejsce sentymentalne.

Pogórze Przemyskie oraz miasto Przemyśl w pigułce

Mając na celu promocję Pogórza Przemyskiego jak i również samego miasta, pragnę z biegiem czasu zamieszczać fotografie tych ekscytujących miejsc, oraz przedstawiać historię, oraz ciekawe miejsca, zabytki, a także krótkie opisy miejscowości tego nieznanego szerzej regionu.

Dla każdego kto lubi krainy niezwykłe, podroż w ten spokojny zakątek naszego kraju, będzie wstępem do poznania z biegiem czasu całego łuku Karpat, którego miasto Przemyśl jest wspaniałym zaczątkiem. Życząc wszystkim wyniesienia wielu pozytywnych wrażeń podczas pobytu na tej ziemi, mam zarazem nadzieję, że większość odwiedzających zapragnie  w niedługim czasie poznawać ten region na nowo.

Zapraszam gorąco.

Przedstawiam Tutaj relacje dotyczące interesującego Nas w tym dziale obszaru. Znajdziesz mnie również na Facebooku

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.