Pogórze Przemyskie

Pogórze Przemyskie pokrótce

Brama Karpat, z najstarszym i według wielu, najpiękniejszym miastem regionu, Przemyślem. Kraina odludna i zapomniana, o ogromnej, często tragicznej historii, jest barwną mozaiką kultur rożnych narodów, jakie przez wieki zamieszkiwały te tereny. Tragizm pogranicza zachował na ziemi przemyskiej wiele cennych pamiątek.

Stare drewniane cerkwie, liczne cmentarze wojenne, pozostałości fortów ogromnej Twierdzy Przemyśl, rezerwaty przyrody, puste, niezamieszkałe od przeszło pół wieku doliny starych rusińskich wsi, zamki, kapliczki, krzyże i kościoły.

Pogórze Przemyskie dla ludzi z pasją

Tereny Pogórza Przemyskiego zachwycą każdego, kto szuka ciszy, spokoju i obcowania z dziką przyrodą. Miłośnikom historii, kultury i etnografii miejsce to dostarczy ogromną dawkę emocji, gdyż ślady z przeszłości bardzo mocno przemawiają tu do poszukiwaczy „skarbów”. Liczne szlaki turystyczne – piesze i rowerowe wciąż są rozbudowywane.

Przemyśl – stolica Pogórza Przemyskiego

Jest jednym z najstarszych miast Polski. Posiada ogromny potencjał turystyczny, zarówno dzięki swej historii, wielokulturowości jak i licznym zabytkom. Miasto przyciąga wciąż coraz to nowe rzesze turystów, na których czeka dobrze rozwinięta sieć hotelowa. Panoramy ze wzgórz na których rozsiadł się ten stary gród, są bardzo widokowe. Uważa się że jest najpiękniej położonym miastem w Polsce. Przemyśl jest wspaniałą bazą wypadową w Bieszczady, na Słowację oraz Ukrainę traktowaną często przez Polaków jako miejsce sentymentalne.

Pogórze Przemyskie oraz miasto Przemyśl w pigułce

Mając na celu promocję Pogórza Przemyskiego jak i również samego miasta, pragnę z biegiem czasu zamieszczać fotografie tych ekscytujących miejsc, oraz przedstawiać historię, oraz ciekawe miejsca, zabytki, a także krótkie opisy miejscowości tego nieznanego szerzej regionu.

Dla każdego kto lubi krainy niezwykłe, podroż w ten spokojny zakątek naszego kraju, będzie wstępem do poznania z biegiem czasu całego łuku Karpat, którego miasto Przemyśl jest wspaniałym zaczątkiem. Życząc wszystkim wyniesienia wielu pozytywnych wrażeń podczas pobytu na tej ziemi, mam zarazem nadzieję, że większość odwiedzających zapragnie  w niedługim czasie poznawać ten region na nowo.

Zapraszam gorąco.

Przedstawiam Tutaj relacje dotyczące interesującego Nas w tym dziale obszaru. Znajdziesz mnie również na Facebooku

Share Button

2 komentarze do “Pogórze Przemyskie

 1. Z linią 102 w Bieszczady na zakarpacie

  https://www.youtube.com/watch?v=tKSfckSqFkU
  https://www.youtube.com/watch?v=c3mMpHDkR88
  https://www.youtube.com/watch?v=EqXBIr3oKJw
  Piękna strona – GRATULACJE od Stowarzyszenia „Linia102.pl” z Przemyśla
  Nasz CEL : rewitalizacja linii kolejowej w relacji Przemyśl – Niżankowice a dalej nawet do Zagórza w Bieszczady, a może kiedyś na Słowację i Węgry.
  ZAPRASZAMY do pomocy i wsparcia. Jak nie MY ? to kto ?
  ZAPRASZAMY w sezonie letnim do „Sypialni dla turystów-rowerzystów” ( wagonie kolejowym specjalnym typu „Salonka” oraz do „Klubo-kawiarenki Wars”
  POZDRAWIAMY wszystkich wspaniałych turystów.

  Odpowiedz
  1. Tomasz Autor wpisu

   Dziękuję
   Ostatnio mniej piszę niż dawniej, ale trochę materiału mam do zrobienia. Oczywiście śledzę na Facebooku Linię 102 i wierzę w to że uda się zrealizować ten cel. Wkrótce myślę pojawić się z rodzinką w kawiarence.
   Pozdrawiam Państwa serdecznie
   Tomasz Gołkowski

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.