Bieszczady

Bieszczady – góry dla koneserów, góry dla ludzi z wyobraźnią.

Najbardziej wysunięte na wschód pasmo w Polsce do dziś zachowało swój urok, tajemniczość i ograniczoną przystępność. Przyciąga swą magią wagabundów, awanturników, włóczęgów, podróżników … Słowem ludzi z pasją, ludzi szukających wolności w górskich dolinach, oraz wysoko na połoninach, które  szargane przez wiatr dają poczucie spokoju i zapomnienia. Mimo że nie tak odludne jak dawniej, to wciąż niezwykle enigmatyczne, co roku przyciągające nowych, zakochujących się  w długich wędrówkach górskich ludzi.

Rozległe połoniny i prastara  puszcza, potężne wyludnione przestrzenie i doliny dawnych nieistniejących wsi rusińskich, oraz piękne przełomy górskich rzek wijących się jak wąż … Wszystko to czeka na Ciebie turysto zakochany w świecie skrywającym tragiczną i całkiem jeszcze niedawną historię.

Bieszczady – miejsce sentymentalne

Zjawiskowe wschody i zachody słońca nieodparcie kojarzą się tu z mistycznym, pociągającym i nieodgadnionym wschodem … wciąż dla wielu Polaków sentymentalnym i nieodżałowanym …

Granica oddzieliła na pół Bieszczady zostawiając nam już tylko ich zachodnią część. Przechadzając się miedzy innymi Doliną Sanu, poczujemy klimat dawnych lat, gdy góry te były jeszcze jednolitym, skupiającym wielu mieszkańców potężnym pasmem górskim.

Bieszczady w pigułce

Dział Bieszczady, zawierać będzie linki do wszystkich dotychczasowych relacji z wędrówek, które ukazały się na łamach bloga. W przyszłości postaram się stworzyć tu jedną wielką opowieść bieszczadzką złożoną z wielu wpisów tematycznych, dotyczących każdego miejsca w tych niesamowitych górach.

Mam nadzieje w przyszłości ukazać i udokumentować wszystko co w tych górach najlepsze. Pozdrawiam na łamach bloga pasjonatów, prawdziwych turystów, oraz ludzi mieszkających w odległych miejscach, lecz nieprzerwanie i emocjonalnie związanych z górami, dla których również bieszczadzkie bezdroża oraz wytyczone oficjalnie szlaki, nie są obojętne, zarówno we własnych wspomnieniach jak i planach na przyszłość.

Z górskim pozdrowieniem Tomasz

Przedstawiam Tutaj linki do wszystkich, dotychczasowych artykułów związanych z Bieszczadami. Znajdziesz mnie również na Facebooku  Tomasz – Echo Karpat

 

 

Share Button

10 myśli w temacie “Bieszczady

 1. Łukasz

  Ja wybieram się w Bieszczady za dwa – trzy miesiące. Z chęcią poczytam jako początkujący wędrowiec Twoje wpisy na temat Bieszczad. Będę wiedział gdzie wędrować, spacerować, którymi szlakami się wybrać i co po drodze zobaczyć 🙂 Z przyjemnością zagoszczę częściej tutaj u Ciebie 😉 Pozdrawiam!

  Odpowiedz
 2. Pingback: Bieszczady niezwykłe - Karpacki Las blog o górach

 3. Pingback: Wyprawa na Tarnicę - Karpacki las

 4. Pingback: W drodze przez Caryńskie na połoninę - Karpacki las blog o górach

 5. Pingback: Bukowe Berdo - Karpacki las blog o górach

 6. Pingback: Przez gniazdo Tarnicy oraz Halicza - Karpacki las blog o górach

 7. Pingback: Kińczyk Bukowski - Karpacki las blog o górach

 8. Pingback: Wyprawa do źródeł Sanu Karpacki las

 9. bilbordy reklamowe

  Mam nadzieję, że w tą wiosnę uda się nam wybrać w Bieszczady na coroczną wycieczkę. Zwiedziliśmy już kilka tras, ale to co podoba mi się najbardziej w tym rejonie to piękne, gwieździste niebo! A co do artykułu, to pewnie będę jeszcze kilka razy czytać bloga, aby znaleźć jakąś nową trasę!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.