Zapraszam do magicznych wędrówek jako przewodnik terenowy po powiecie przemyskim – ku przygodzie!
Minęły cztery lata od czasu, gdy założyłem bloga ściśle powiązanego z Karpatami, przedstawiając Wam zyskujący coraz większą popularność, utrzymany w formie gawędy blog Karpacki las o charakterze krajoznawczo – emocjonalnym. Okres tych czterech lat przysporzył mi licznych czytelników – nie tylko doświadczonych górołazów, ale również ludzi miłujących ciekawe miejsca i historie w nich zawarte. Opisy wędrówek zawarły się w obszarach niemal całego Łuku Karpat i wciąż będą w ten sposób traktowane. Z racji tego,że w dużej mierze staram się ukazywać moje najbliższe, karpackie okolice, postanowiłem odbyć kurs przewodnika terenowego w obszarach powiatu przemyskiego skupiającego w sobie dwa mezoregiony : Pogórze Przemyskie oraz Pogórze Dynowskie. Mam wielką przyjemność poinformować Państwa, że od teraz będę mógł służyć Wam czytelnicy jako przewodnik po historycznym mieście Przemyśl oraz jego okolicach, pokazując Wam miejsca o których nieraz czytaliście na blogu. Dajcie zarazić się moją pasją, odkryjcie wraz ze mną Pogórza Karpackie, ich tajemnice, zapomniane doliny, dzikie ostępy karpackiej puszczy, zabytki i miejscowości. Poniżej przedstawiam przykładowe propozycje tras które chętnie pokażę, jeśli tylko zechcecie przyjechać do Przemyśla.
Wyprawa do źródła Wiaru – Opis wędrówki
Państwo Arłamowskie – Zapomniane doliny nieistniejących wsi. Zabawa w eksploratorów
Kalwaria Pacławska i okolice – Miejsce kultu religijnego i kolejne pustkowia
Kopystańka – Niesamowita góra i jej tajemnicze otoczenie
Miasto Przemyśl Miasto Przemyśl
Kruhel Wielki – Wapilnica – Helicha – Szybenica – Koniusza. Opis wycieczki w Przygotowaniu
Dotychczasowe, wirtualne wędrówki od dziś mamy szansę razem przeżywać na szlakach i na bezdrożach, w karpackim lesie i na pustkowiu. Zapraszam serdecznie do kontaktu 🙂 Tutaj Adres email tel. 728416095
Tekst i zdjęcia : Tomasz Gołkowski
Spieszę z gratulacjami. Mam nadzieję, że oprowadzanie po tych wyjątkowych zakątkach sprawi Ci wiele przyjemności. Sam byłem pod dużym wrażeniem Twojej rozległej wiedzy o Karpatach podczas naszych wypraw. Często i gęsto rzucasz wtedy ciekawostkami geograficznymi, etnograficznymi czy historycznymi. Ten blog jest twoją swoistą wizytówką – mam nadzieję, że wśród czytelników znajdzie się sporo ludzi zaciekawionych Ziemią Przemyską.
pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów ;]
Witam Mariusz
Czasem wiedza jest duża, ale nieusystematyzowana. Trzeba to wszystko umieć poukładać w całość. Może w przyszłości sam blog stanie się swoistym przewodnikiem. Tymczasem pomyślmy wspólnie nad nową wyprawą na wschód.
Pozdrawiam
super sprawa
Gratuluję, Tomaszu, będzie z Ciebie świetny przewodnik, bo doskonale znasz teren, poprowadzisz turystów nie tylko utartymi szlakami; do tego pasja, rozległa wiedza, to czyni doskonałą mieszankę:-) pozdrawiam serdecznie.
Witaj Mario
W Przyszłości wiedza i doświadczenie z pewnością pomogą mi być lepszym przewodnikiem niż na początku, choć postaram się nie zawieść już teraz.
Pozdrawiam i dziękuję
super sprawa
oby tylko dłużej !!
a więc życzę wytrwalości 😀
Super pierwsza fota:)
🙂
Dasz radę jak nikt inny:) Czy trasy mają specyficzne terminy?
Witam
Wstępnie w weekendy. Wszystko do uzgodnienia poprzez maila bądź telefonicznie.
Pozdrawiam
Bardzo interesujący wpis, bardzo pomocny!
Dobry wpis i super fotki!
Bardzo dobry artykuł.
ciekawe miejsca do odwiedzenia. Trzeba pomyśleć o nich w przyszłym roku i może rzeczywiście z przewodnikiem. Pozdrawiam